Nauka języków obcych 

– angielski 

– niemiecki

– francuski

– hiszpański

– włoski

– rosyjski

– norweski

– szwedzki

– duński

– fiński

Indywidualna nauka z lektorem online  

Grupowa nauka z lektorem online 

Bezpłatna nauka języka obcego online 

Szukasz bezpłatnego kursu online języka obcego dopasowanego do Ciebie? Mów płynnie w wybranym przez siebie języku obcym dzięki indywidualnym zajęciom online metodą synergii językowej. Bardzo szybkie postępy w nauce bez konieczności dojazdów. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.

Nauka języka obcego metodą synergii językowej  

Bezpłatna, szybka, skuteczna i efektywna nauka języków obcych metodą synergii językowej.  

Dla osób rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka obcego i chcących podnieść szybkość i efektywność swoich działań edukacyjnych. 

Dla osób chcących dowiedzieć się czy ich dotychczasowe metody nauki są prawidłowe i ewentualnie jakie popełniają błędy.   

Dla osób chcących zapoznać się z nowymi skutecznymi technikami nauki języków obcych.

Dla osób chcących uczyć się języków obcych w sposób szybszy i bardziej skuteczny.

Nauka języków obcych w praktyce 

Nauka języka obcego to jedna z najważniejszych życiowych inwestycji.
Ma ona duży wpływ na rozwój kariery zawodowej i potencjału w życiu osobistym.
Wymaga ona jednak stałej motywacji do działania i przyjęcia odpowiedniego, dobrego, efektywnego stylu uczenia się, który nie wywoła zniechęcenia a pobudzi do dalszej pracy.
Decydującym elementem w osiągnięciu sukcesu nauki języka obcego nie są zdolności językowe a motywacja.

Nauka języków obcych jest swoistą próbą charakteru. Swoistym wyzwaniem. Wymaga cierpliwości, solidności, koncentracji, a wiec siły woli. Dla osób, którym wedle własnej oceny brak takich cech, nauka języków dostarcza okazji do znakomitego treningu. Nie można jej „oszukać”, nadrobić inteligencją”, jak podczas egzaminu, „liznąć i kombinować”. Tego, czego trzeba się nauczyć nie można niczym zastąpić, trzeba się po prostu nauczyć. Solidnie, porządnie. Inaczej nic z tego.

Reguła pierwsza
Nie można uczyć się od czasu do czasu. Dwie godziny w tygodniu to tyle co nic. Zapomina się po prostu. Trzeba uczyć się dużo i solidnie. Często.
Będąc odpowiednio zmotywowanym i wybierając odpowiednią metodę można nauczyć się 1000 nowych słów języka obcego w ciągu 3 miesięcy.

Reguła druga
Nauka „po cichu” niewiele daje. Nie słyszy się obcego języka nawet od siebie i potem nie rozumie się znanych sobie słów, bo ich się nie słyszało. Żeby mówić trzeba mówić. Nawet do samego siebie. Nikt ni nauczył się mówić milcząc.

Bezpłatna, skuteczna i efektywna nauka języków obcych metodą synergii językowej jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących uczyć się szybko i dobrze.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia naszej propozycji szkoleniowej.

Samodzielnie czy z lektorem 

Z nauką języków obcych spotykamy się od wczesnych lat szkolnych aż po dorosłe życie. O tym, że warto dzisiaj uczyć się języków obcych, nie ma chyba nikt wątpliwości. Jest to bardzo j przydatna umiejętność i dodatkowo również bardzo dobrze widziana przez pracodawców. Jak należy uczyć się języków? Samodzielnie czy może lepiej wybrać się na kurs językowy? Naukę języków obcych, można jak najbardziej prowadzić na własną rękę. Jednak wymaga to od uczącego się dużej samodyscypliny i doświadczenia w uczeniu się języków. Jeżeli jednak którejś z tych cech brakuje, powinniśmy rozważyć zapisanie się na kurs do szkoły językowej.

Jest to sposób dzięki któremu pod okiem doświadczonych lektorów możemy nauczyć się praktycznie każdego języka obcego. Nasza szkoła językowa oferuje zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne. Kursy są dopasowane do aktualnej znajomości języków, więc nie mamy obawy, że sobie nie poradzimy. Dużo łatwiej się również zmotywować, kiedy mamy z góry narzucony harmonogram i plan nauki, aniżeli mielibyśmy to robić samodzielnie. Nauka języków samodzielnie jest możliwa, jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego. Dużo łatwiej przyjdzie nam nauka w dedykowanej do tego szkole językowej.

O nauce języków obcych 

Jeżeli sądzisz, że istnieją cudowne metody bardzo szybkiego opanowania języka obcego to się mylisz. Istnieje wiele metod nauki języka obcego a każda z nich ma swoje wady i zalety. To Ty podejmujesz wybór oceniając co najbardziej jest Ci potrzebne.

Każdy może opanować znajomość języka obcego – choć jeden prędzej, drugi wolniej – jeden łatwiej, drugi z większym trudem.   

Istniej wiele „obiegowych opinii-fałszywych przekonań” o istnieniu cudownych metod nauczania języków, o tym, że języka można się dobrze nauczyć tylko w dzieciństwie albo lepiej prywatnie za duże pieniądze niż na kursach językowych. Wbrew pozorom osoby starsze mają swoją przewagę nad dziećmi choć nie mają ich świeżości i chłonności. Również nauka w szkole jeżeli ma się do niej odpowiednie podejście nie musi być stratą czasu.

Możesz nauczyć się każdego języka obcego na skalę swoich potrzeb i możliwości.

Nie wierz w to iż metoda wykona pracę za Ciebie, bo metodę trzeba dostosować do swojej osobowości i celów. Musisz pracować i nie mów, że jest już za późno na naukę nowego języka.

  • Nie bój się popełniać błędów.
  • Staraj się unikać dogmatyzmu i sztywności.
  • Uruchom swoją wyobraźnię i staraj się znaleźć swój własny styl.
  • Nie staraj się szukać sukcesu w samej tylko nauce języków obcych.
  • Mów śmiało mimo problemów i błędów i nie wmawiaj sobie że musisz nauczyć się nowego języka tak jak mowy ojczystej.
  • Choć ludzie mają różne zdolności językowe to nie ma człowieka absolutnie niezdolnego do ich opanowania. Czasami nawet nadmierna inteligencja może przeszkadzać w nauce.

Pamiętaj, że żadna z metod nauki języka obcego nie wykazuje bezwzględnej wyższości nad inną. Ważne jest to po co się uczysz języka obcego i jakie masz cele do osiągnięcia.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy rzeczywiście chcesz się uczyć? W tej odpowiedzi zawarta jest bowiem Twoja szansa na sukces.

Nieznajomość języków obcych w naszych czasach często utrudnia życie. Często bywa źle bez znajomości języków obcych szczególnie wtedy kiedy przebywamy za granicą. Dlatego warto zacząć się uczyć wcześniej aby móc wykorzystać umiejętności językowe w sytuacjach, które tego wymagają.

Nie popadaj w kompleksy. Słynny poliglota Mezzofanti opanował biegle lub częściowo 89 języków wraz z dialektami. Emil Krebs władał 90 językami. Mimo takich zdolności językowych wkład tych osób w rozwój kultury ludzkiej jest stosunkowo niewielki i stanowią oni raczej ciekawostkę niż trwałą wartość.

Język ojczysty może być pomocą ale również przeszkoda w opanowaniu języka obcego. Możesz go twórczo i skutecznie wykorzystać przy nauce języków obcych ale musisz wiedzieć jak to zrobić. 

Czasem warto się uczyć języków powszechnie używanych, a czasem większe korzyści przynosi znajomość rzadkich.  

W każdym języku odbija się psychologia społeczna i dlatego nie zawsze możemy wszystko tłumaczyć dosłownie.